Opinie Ceneo

Lampy ultrafioletowe

53 produktów

Ultrafioletem nazywa się niewidzialne dla człowieka promieniowanie o długości fali od 10 do 400 nm. Powoduje on fluorescencję (świecenie) wielu związków chemicznych i odpowiada za opalanie się skóry wystawionej na słońce. Ma również wiele innych właściwości, dlatego lampy ultrafioletowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzina...

Ultrafioletem nazywa się niewidzialne dla człowieka promieniowanie o długości fali od 10 do 400 nm. Powoduje on fluorescencję (świecenie) wielu związków chemicznych i odpowiada za opalanie się skóry wystawionej na słońce. Ma również wiele innych właściwości, dlatego lampy ultrafioletowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu i życia. Dostępne są żarówki i lampy UV różniące się kształtami i mocą, a także długością fali emitowanego światła, która determinuje ich właściwości.

Lampa ultrafioletowa – zastosowanie

Lampa lub żarówka ultrafioletowa może być wykorzystywana na wiele sposobów. Najczęściej tego typu produkty znajdują zastosowanie w:

  • medycynie – do dezynfekcji (wykorzystuje się do tego celu specjalne lampy bakteriobójcze) oraz terapii światłem,
  • kosmetyce – np. w solariach czy salonach manicure (do utwardzania lakierów hybrydowych nakładanych na płytki paznokci),
  • w kryminalistyce – np. podczas oględzin miejsca zbrodni, a także do analizy banknotów pod kątem autentyczności.

Ponadto lampa ultrafioletowa może być stosowana np. w przemyśle. Niekiedy z tego rodzaju produktów korzysta się również w celach dekoracyjnych oraz do tworzenia oprawy scenicznej.

Lampy i żarówki ultrafioletowe w naszej ofercie

Lampy UV emitują światło o różnej długości fali. Można je podzielić na:

  • UV-A (długofalowe 400 nm – 315 nm),
  • UV-B (średniofalowe 315 nm – 280 nm),
  • UV-C (krótkofalowe 280 nm – 100 nm) – używane w celach bakteriobójczych.

W naszej ofercie znajdziesz produkty o różnorodnych parametrach i przeznaczeniu. Wszystkie lampy i żarówki do lampy UV pochodzą od renomowanych producentów, dzięki czemu wyróżniają się wysoką jakością i trwałością. Sprawdź, co proponujemy!

Mniej
Więcej
1 - 18 z 53
ExoLight Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com